Nowości wydawnicze - PAŹDZIERNIK 2015

13:51

Oto premiery październikowe, na które zwróciłam szczególną uwagę:

"Summoner. Początek" Mathrau Taran - 7 października 2015
Tytuł oryginału: The Novice
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Summoner
Tom: 1
Liczba stron: 400
Gatunek: Fantastyka/New Adult
Tłumaczenie:  Grzegorz Komerski
Opis:
Potrafi przywoływać demony, ale czy zdoła wygrać wojnę?
 Fletcher, uczeń wioskowego kowala, odkrywa przypadkiem w sobie rzadki wśród ludzi talent do przyzywania żyjących w innym wymiarze demonów. Fałszywe oskarżenia o zbrodnię zmuszają chłopaka do ucieczki z rodzinnej wsi. Wraz ze swym własnym demonem, Ignatiusem, Fletcher trafia do Akademii Vocanów, gdzie podobnie jak on utalentowani młodzi ludzie ze wszystkich warstw społecznych królestwa studiują sztukę zaklinania magicznych istot. Wyczerpujący kurs ma na celu wykształcić studentów na magów bojowych, którzy dołączą do wojsk królestwa Hominum toczących krwawą wojnę z dzikimi, bezlitosnymi hordami orków. Tymczasem jednak nad nowymi przyjaźniami chłopaka zbierają się ciemne chmury. Wśród uczniów akademii narasta rywalizacja. Mając pewne oparcie jedynie w Ignatiusie, Fletcher musi dokonywać wielu trudnych wyborów. W dodatku coraz więcej wskazuje, że w rękach chłopaka spocznie los całego królestwa…
"Pulse" Gail McHugh - 7 października 2015
Tytuł oryginału: Pulse
Wydawnictwo: Akurat
Seria: Collide
Tom: 2
Liczba stron: 400
Gatunek: Romans/New Adult
Tłumaczenie:  Ewa Skórska
Opis:
Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć?
 Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.
 Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.
"Byłam tu" Gayle Forman - 7 października 2015
Tytuł oryginału: I Was Here
Wydawnictwo: Bukowy Las
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 328
Gatunek: Romans/New Adult
Tłumaczenie:  Nina Wum
Opis:
Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz
Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.
Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach ­– nie tylko młodych ludzi.
"Aplikacja" Lauren Miller - 7 października 2015
Tytuł oryginału: Free to Fall
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 456
Gatunek: YA/dystopia
Opis:
Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.
"Daj nam ostatnią szansę" Abbi Glines - 7 października 2015
Tytuł oryginału: One More Chance
Wydawnictwo: Pascal
Seria: Rosemary Beach, Chance 
Tom: 2
Liczba stron: -
Gatunek: Romans/New Adult
Opis:
To była miłość. Dlaczego więc pozwolił jej odejść?
 Grant uświadamia sobie, że odrzucając Harlow, popełnił największy błąd swojego życia. Chciałby go naprawić, lecz Harlow nie daje mu szansy. Mężczyzna jest w rozpaczy, a nie wie jeszcze, że… Harlow jest w ciąży, która zagraża jej życiu.
 Jak potoczą się ich losy? Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie?
"Zima koloru turkusu" Carina Bartsch - 9 października 2015
Tytuł oryginału: Türkisgrüner Winter
Wydawnictwo: Media Rodzina
Seria: Lato koloru wiśni
Tom: 2
Liczba stron: 456
Gatunek: New Adult
Tłumaczenie:  Emilia Kledzik
Opis:
Druga część cyklu o Emely i Elyasie, parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, którzy – choć prowadzą usiane towarzyskimi i rodzinnymi przygodami życie – tęsknią za prawdziwą miłością.

 Emely jest kompletnie zdezorientowana. Dlaczego Elyas, mężczyzna o turkusowych oczach, zniknął właśnie wtedy, gdy zdecydowała się mu zaufać? Na szczęście wciąż może liczyć na swojego tajemniczego, internetowego wielbiciela... Ale czy w końcu dojdzie do ich spotkania? Ciąg dalszy akademickiego romansu o tym, czy warto dawać drugą szansę trudnej miłości.
"Wszechświaty. Utopia"Leonardo Patrignani - 12 października 2015
Tytuł oryginału: Multiversum. Utopia
Wydawnictwo: Dreams
Seria: Wszechświaty
Tom: 3
Liczba stron: -
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Tłumaczenie:  Kornelia Krzystek
Opis:
Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją...
"Wszystkie jasne miejsca" Jennifer Niven - 21 października 2015
Tytuł oryginału: All the bright places
Wydawnictwo: Bukowy Las
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 424
Gatunek: Young Adult
Tłumaczenie:  Donata Olejnik
Opis:
Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści.
 Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
 Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
 Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.
"Tajemny ogień" C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld - 21 października 2015
Tytuł oryginału: The Secred Fire
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: Tajemny ogień
Tom: 1
Liczba stron: 392
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Taylor Montclair (Anglia)
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień.
Sacha Winters (Francja)
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma  umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.
Czy Taylor i Sacha zdążą się odnaleźć, nim on zginie, a świat pochłonie ogień?
Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem.
Akcja Tajemnego ognia pędzi jak rollercoaster!
"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - 21 października 2015
Tytuł oryginału: The girl on the train
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 328
Gatunek: Kryminał
Opis:
Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
 Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
 I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
 Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.
"Klucz niebios" James Frey, Nils Johnson-Shelton - 21 października 2015
Tytuł oryginału: Endgame.Sky Key
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Endgame #2
Liczba stron: 512
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
Kontynuacja międzynarodowego multimedialnego fenomenu Endgame. Wezwanie!
Klucz Ziemi został już odnaleziony. Pozostały jeszcze dwa. I dziewięciu Graczy. Tylko jeden może zwyciężyć. Toczy się gra o istnienie ludzkości.
Aisling Kopp wierzy w niemożliwe: Endgame może zostać powstrzymane. Zanim jednak dociera do domu, przechwytuje ją CIA. Wiedzą o Endgame. I mają własny pomysł, jak powinno zostać rozegrane. Pomysł, który może zmienić wszystko.
Hilal ibn Isa al-Salt ledwo przeżył atak, który potwornie go okaleczył. Teraz wie o czymś, o czym pozostali gracze nie mają pojęcia. Aksumowie są w posiadaniu sekretu, który może ocalić ludzkość, a nawet pokonać istoty stojące za Endgame.
Sarah Alopay zdobyła pierwszy klucz. Niestety kosztowało ją to zbyt wiele. Jedyną rzeczą, która pozwoli jej utrzymać demony z daleka, jest udział w grze. Gra, żeby wygrać.
Klucz Niebios – gdziekolwiek jest i czymkolwiek jest – będzie następny. Pozostałych przy życiu dziewięciu graczy nic nie powstrzyma przed jego zdobyciem.
"Opposiotion" Jennifer L. Armentrout - 28 października 2015
Tytuł oryginału: Opposition
Wydawnictwo: Filia
Seria: Lux
Tom: 5
Liczba stron: -
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
V i ostatni tom bestsellerowej serii Lux
 Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
 Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.
"Anioł Burz" Trudi Canavan - 28 października 2015
Tytuł oryginału: Angel of Storms
Wydawnictwo: Galeria Książki
Seria: Prawo Milenium
Tom: 2
Liczba stron: 500
Gatunek: Fantastyka
Tłumaczenie:  Izabella Mazurek
Opis:
Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre – powszechnie poważanej szkole. Dociera tam wieść, że Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów, powrócił po długiej nieobecności. Nauczyciele i studenci uciekają, gdyż w Liftre uczono zakazanej przez Raena magii, w przekonaniu że ten nie żyje. W jednej chwili Tyen traci dom i cel… Pozostaje mu jedynie złożona Velli obietnica przywrócenia jej cielesnej postaci.
 Raen odzyskuje władzę, a wokół wzbiera bunt, Tyen zaś musi postanowić, do czego jest w stanie się posunąć, by dotrzymać danego Velli słowa.
 Po pięciu latach spędzonych wśród tkaczy gobelinów w Schpecie w spokojne życie Rielle wkracza wojna. W obliczu porażki i nieuchronnej okupacji wszyscy ze zdumieniem obserwują, jak wrogie wojska wycofują się, a do bram miasta zbliżają się trzy postacie – w czarnych włosach jednej z nich pobłyskują niebieskie refleksy. Przeszłość dziewczyny z dalekiego kraju i jej magiczne zdolności to nie wszystkie sekrety, jakie mógłby wyjawić tajemniczy przybysz…
Anioł zamierza wrócić do swojego świata i pragnie zabrać Rielle ze sobą.

Osobiście najbardziej czekam na "Wszystkie jasne miejsca". Ta książka zbiera niesamowite recenzję na amerykańskim Booktubie. Poza tym wyczekuję również książek Trudi Canavan i Pauli Hawkins. Po "Złodziejskiej magii" mam nadzieję na kawal dobrej literatury fantasy. Ponadto pragnę sięgnąć po pierwszy tom serii "Lux". Strasznie zwlekam z jej przeczytaniem. Liczę na to, że uda się zacząć przygodę z tą serią w październiku. Po resztę też prawdopodobnie kiedyś sięgnę, ale raczej w bliżej nieokreślonej przyszłości. A na jakie Wy książki czekacie w październiku?

5 komentarze

 1. Oczywiście, że Pulse! Jeszcze "daje nam ostatnią szanse" i " Opposition" i dużo w październiku wychodzi ciekawych książek :) Zwróciłam uwagę, że chyba każdą z tych chciałabym przeczytać :)
  Pozdrawiam Justyna z książkomiłościmoja.blogspot

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na coś o czym nie wspomniałaś: "Srebrne cienie" Richelle Mead. Mimo że czytałam, to i tak chciałabym mieć ją w swoich rękach! A z tych co wymieniłaś to najbardziej chcę "Wszystkie jasne miejsca" i "Tajemny ogień" mam nadzieję, że uda mi się je upolować na targach książki
  Pozdrawiam :)
  RosePerdu Books

  OdpowiedzUsuń
 3. "Podaruj mi miłość" jest na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Że zniecierpliwieniem czekam na "Wszechświaty - Utopia" bo przeczytałam już dwa poprzednie tomy i chciałabym w końcu poznać zakończenie historii Alexa i Jenny :D

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle piękności na październik, a to właśnie ten miesiąc mam najbardziej zapracowany :(

  OdpowiedzUsuń