Niekompletne serie #3

08:35

Nadszedł 10 dzień miesiąca, a to oznacza kolejne zestawienie niedokończonych serii w Polsce. Oto 5 propozycji:

Cykl "Żelazny Dwór" Julie Kagawa
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: Fantastyka/YA
Tomy: 1) Żelazny król - wydano
            2) Żelazna córka - wydano
            3) The Iron Queen - nie wydano
            4) The Iron Knight - j.w.
Data wydania I tomu: 22 marca 2011
Opis I tomu:
Żelazo i lód.
 I zgubna miłość żądająca niemożliwego wyboru…
 Nazywam się Meghan Chase.
 Za niecałe dwadzieścia cztery godziny skończę szesnaście lat.
 Słodka szesnastka. Napisano mnóstwo opowieści, piosenek i wierszy o tym wspaniałym wieku, kiedy dziewczyna znajduje prawdziwą miłość, cały świat ma u stóp, a przystojny książę porywa ją w stronę zachodzącego słońca.
 Nie sądzę, żeby ze mną miało tak być tak samo…
 Bo Meghan Chase jest pisane pójść za głosem przeznaczenia i głosem serca na dwór króla elfów – pięknych i przerażających…
 Megan zawsze czuła się obca: w domu, odkąd zaginął jej ojciec, i w szkole, gdzie nie ma żadnych przyjaciół poza Robem. Zna go od zawsze, ale nie wie, że jej wesoły kumpel nie jest zwykłym chłopakiem…
 W dniu jej szesnastych urodzin – w dniu, w którym stanie się coś strasznego – Rob wyjawi jej prawdę, która odkryje przed nią świat, którego istnienia nie przeczuwała, i miłość, o jakiej nie śniła. Bo przeznaczeniem Megan jest odegrać rolę w wojnie magicznych królestw, powstrzymać zło, jakiemu nie odważy się sprzeciwić żaden elf, i dokonać wyboru pomiędzy dwoma śmiertelnymi wrogami: swoim najlepszym przyjacielem a mrocznym księciem, który może wolałby widzieć ją martwą niż pozwolić jej dotknąć swego lodowatego serca…

Trylogia "Dobrani" Ally Condie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: YA
Tomy: 1) Dobrani - wydano
            2) Crossed - nie wydano
            3) Reached - j.w.
Data wydania I tomu: 8 marca 2011
Opis I tomu:
Urzekający romans rozgrywający się w świecie, gdzie każdy wybór jest z góry przewidziany, gdzie nawet miłość jest pod kontrolą.
 Cassia zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytać, co oglądać, w co wierzyć.
 Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie jest jej idealny partner… do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky’a Markhama.
 Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupić na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieść z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestać myśleć o Ky’u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewać w nieomylność Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrać pomiędzy Xanderem i Ky’em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pójść.

Trylogia "Partials" Dan Wells
Wydawnictwo: Jaguar
Gatunek: Dystopia/Fantastyka/ YA
Tomy: 1) Partials. Częściowcy - wydano
            2) Fragments - nie wydano
            3) Ruins - j.w.
Data wydania I tomu: 20 marca 2013
Opis I tomu:
Pierwsza z cyklu powieści Dana Wellsa, autora nominowanego do Hugo i Campbell Award, klasyczna wizja świata po apokalipsie, dla której inspiracją były między innymi serial „Battlestar Galactica” oraz filmy z serii „Mad Max”.
 Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wyhodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…
 W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo – każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę… Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Partialsi pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich – nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny…

Trylogia "Busza" Julie Cross
Wydawnictwo: Bukowy Las
Gatunek: Fantastyka/YA
Tomy: 1) Burza - wydano
            2) Vortex- nie wydano
            3) Timestorm - j.w.
Data wydania I tomu: 13 czerwca 2012
Opis I tomu:
Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
 Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
 Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
 mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.

Trylogia "Prochy" Ilsa J. Bick
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: Dystopia/ YA/Fantastyka
Tomy: 1) Prochy - wydano
            2) Shadows - nie wydano
            3) Monsters - j.w.
Data wydania I tomu: 14 czerwca 2012
Opis I tomu: 
Alex ma dość: lekarzy, szpitali, kolejnych bezskutecznych terapii. Chciałaby uciec, skończyć z tym wszystkim – w miejscu, które kiedyś tak kochała. W lasach Michigan, gdzie ojciec zabierał ją na długie wędrówki.Ale teraz nie ma przy niej ojca, i już nigdy nie będzie. A Alex jest tu nie po to, by podziwiać piękno świata.Świata, który nagle zmienia się w jednej sekundzie. Oślepiający rozbłysk przeszywa niebo, na ziemię spada deszcz martwych ptaków, cała elektronika przestaje działać, spotkany przed chwilą mężczyzna leży martwy w kałuży krwi, a Alex odzyskuje węch i smak – zmysły, które odebrał a jej choroba…
 Lecz to dopiero początek. Nic nie jest już takie jak dawniej. I nikt – z tych nielicznych, którzy przeżyli – nie jest już taki jak dawniej. Żeby przetrwać w nowym pogrążonym w chaosie świecie, Alex, Tom – młody żołnierz z Afganistanu, i Ellie – zbuntowana o miolatka, wyruszają w niebezpieczną wędrówkę w poszukiwaniu ludzi i ostatnich enklaw cywilizacji…

Najbardziej żałuję, że nie ma kontynuacji serii "Prochy". Uwielbiam tematykę zombie, a tutaj zostało to przestawione w bardzo ciekawy sposób. 
Nienawidzę przerywać serii. Lubię wiedzieć jak te wszystkie wydarzenia się rozwijają, jak autor/autorka postanowili zakończyć serię. 
A Wy żałujecie, że któraś z tych serii nie doczekała się kontynuacji? 

7 komentarze

 1. To zawsze smutne, kiedy wydawnictwa przerywają jakąś serię, wiadomo że fani będą niezadowoleni. Ja żałuję, że nie ma trzeciej, ostatniej części książek o Olgierdzie, autorstwa Aleksandry Rudy (to nie Polka, FYI ;))
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przerwanie serii to chyba najgorsze co wydawnictwo może zrobić czytelnikowi :/ ja na szczęście jeszcze nie doznałam takiego zawodu ;)

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak kontynuacji jakiejś serii, to chyba jedna z najgorszych rzeczy, jaka może spotkać czytelnika. Ja na szczęście jeszcze nie doświadczyłam takiej sytuacji i mam nadzieję, że nigdy mi się to nie przytrafi ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnych z tych serii, i całe szczęście, bo byłabym pewnie nieźle wkurzona, gdyby nie dane było mi ich poznać do końca.

  OdpowiedzUsuń
 5. To strasznie denerwujące, kiedy wydawnictwo nie dokończy serii. Ja z takich czytałam "Nieziemską" Cynthii Hand. A o "Dobranych" słyszałam na Youtube, też w tym kontekście. Teraz już wiem, że z pewnością jej nie przeczytam ;)
  Pozdrawiam

  o!powieści

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie rozumiem, jak się bierze serie to się wydaje wszytko, a nie połowę. Dobrze, że nie czytałam nie zniosłabym tego oczekiwania, czy książka zostanie wydana czy nie :/
  Pozdrawiam Justyna z książkomiłościmoja.blogspot

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam I tom "Żelaznego Dworu" i nawet mi się podobał. Szkoda, że nie dokończyli tej serii... Pozdrawiam. :-)

  OdpowiedzUsuń