Nowości wydawnicze - LISTOPAD 2015

08:34

Witam wszystkich :)
Dzisiaj mam dla Was krótkie zestawienie listopadowych nowości. 
Oto one:

„Ludzie. Powieść dla ziemian” Matt Haig 2 listopada 2015
Tytuł oryginału: The Homans
Wydawnictwo: PWN
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 384
Gatunek: fantastyka/satyra
Opis:
Główny bohater, profesor Andrew Martin, ginie, zanim książka się w ogóle zacznie. Nie był on jednak zbyt miłym człowiekiem, jak odkrywa zamieszkujący teraz jego ciało przybysz z kosmosu. Obcy, wysłany na Ziemię z misją zniszczenia dowodu na rozwiązanie przez Andrew Martina ważnego problemu matematycznego, dowiaduje się wkrótce o samym profesorze, jego rodzinie i „ludziach” w ogóle znacznie więcej, niż się spodziewał. Kiedy budzą się w nim uczucia wobec „swojej” żony oraz syna – którzy nie mają pojęcia, kim jest on w rzeczywistości – obcy musi wybrać pomiędzy ukończeniem swej misji i powrotem do domu a znalezieniem nowego domu, tu na Ziemi.
 •••
„Zapach ciemności” C.J. Roberts 4 listopada 2015
Tytuł oryginału: Seduced in the Dark
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Seria: The Dark Duet #2
Liczba stron: ?
Gatunek: erotyk/thriller
Opis:
Jeżeli „Dotyk ciemności” Cię zaskoczył, to po lekturze „Zapachu ciemności” będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko…
Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.
Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz los Caleba i Livvie wkrótce się przesądzi.
Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty? Jaka jest cena rozgrzeszenia?
 •••
"Playlist for the Dead. Posłuchaj a zrozumiesz" Michelle Falkoff - 4 listopada 2015
Tytuł oryginału: Playlist for the Dead
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 272
Gatunek: Young Adult/
Opis:
Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: "Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz". Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię.
•••
"Idź postaw wartownika" Harper Lee - 4 listopada 2015
Tytuł oryginału: Go Set a Watchman
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 368
Gatunek: obyczajowa
Tłumaczenie: Maciej Szymański
Opis:
"Wyspą każdego człowieka, Jean Louise, jego wartownikiem jest sumienie.”
Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu. Wspomnienia z dzieciństwa wracają wysoką falą, lecz teraźniejszość Maycomb wystawia na ciężką próbę wszystkie prawdy i wartości, w które Skaut niezłomnie wierzyła. Szkicując zupełnie nowy portret bohaterów "Zabić drozda", powieść "Idź, postaw wartownika" jest zarazem znakomitym studium młodej kobiety wkraczającej w dorosłe życie w trudnych czasach - czasach bolesnych, ale i niezbędnych przemian, czasach rozliczenia z iluzjami przeszłości. To dziennik podróży, w której jedynym przewodnikiem jest sumienie człowieka.
Powieść "Idź, postaw wartownika" powstała w połowie lat pięćdziesiątych. Wydana dopiero dziś, pozwala nam lepiej zrozumieć i docenić talent Harper Lee. Jest niezapomnianym świadectwem mądrości, człowieczeństwa, pasji, humoru i precyzji pisarki; głęboko poruszającym dziełem sztuki, z jednej strony barwnie opisującym czasy wielkich przemian, a z drugiej uświadamiającym czytelnikowi to, jak przemożny wpływ wywarły one na świat współczesny. "Idź, postaw wartownika" nie tylko potwierdza ponadczasową wartość klasycznej powieści "Zabić drozda", ale też staje się jej nieodłącznym towarzyszem, nadając klasykowi amerykańskiej literatury nowe znaczenie, nowy kontekst i nową głębię.

•••
"Jesteś tylko moja" Meredith Wild - 4 listopada 2015
Tytuł oryginału: Hardwired
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Seria: Haker #1
Liczba stron: 304
Gatunek: romans/erotyk
Opis:
Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu.
Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego o chce. Zauroczony uroda Eriki chce ja jak najszybciej zdobyć. Aby to zrobić stara się pozyskać jej zaufanie . Blake odkrywa jednak jej tajemnice z przeszłości. Gra staje się niebezpieczna.
 •••
Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadańKelly Link, Holly Black, Gayle Forman, David Levithan, Ally Carter, Kiersten White, Myra McEntore, Stephanie Perkins, Laini Taylor, Jenny Han, Rainbow Rowell, Marr de la Pena  4 listopada 2015
Tytuł oryginału: My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 400
Gatunek: antologia/Young Adult
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Opis:
W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.
 •••
 „Imperium Ognia ” Sabaa Tahir 4 listopada 2015
Tytuł oryginału: An Ember in the Ashes
Wydawnictwo: Akurat
Seria: Imperium ognia #1
Liczba stron: 511
Gatunek: fantastyka/Young Adult
Opis:
Laia jest Naukowcem żyjącym w Martial Empire, które rządzone jest żelazną ręką. Kiedy jej brat zostaje aresztowany za zdradę, Laia pod przykrywką niewolnika wkracza do najlepszej Akademii Wojskowej Imperium, aby w zamian za uratowanie jej brata przed egzekucją, pomóc innym naukowcom-rebeliantom.
Elias jest najlepszym żołnierzem w akademii - i szczerze? Najbardziej niechętnym do działania. Elias rozważa militarną dezercję, ale zanim plan ma szansę na realizację, zostaje powołany do uczestniczenia w kolejnym, bezwzględnym konkursie mającym na celu wybrać nowego cesarza Martial.
Kiedy ścieżki Lai i Eliasa krzyżują się w Akademii, odkrywają, że ich losy są ze sobą bardziej powiązane, niż mogliby się spodziewać. A ich wybory zmienią przyszłość samego Imperium.
 •••
„Początek mnie i ciebie” Emery Lord 5 listopada 2015
Tytuł oryginału: The Start of Me and You
Wydawnictwo: Amber
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 320
Gatunek: New Adult
Opis:
Paige ma siedemnaście lat. Mówią o niej „Dziewczyna, Której Chłopak Utonął”. To się zdarzyło rok temu. Od tamtej pory Paige ma senne koszmary, boi się wody i chodzi na terapię. I mimo tragedii bardzo chce normalnie żyć. Nie potrafi znaleźć swojego miejsca w szkole i w domu. I ma poczucie winy, że tak bardzo tego chce.
Postanowiła, że w nowym roku szkolnym wróci do normalnego życia i przestanie być „Dziewczyną, Której Chłopak Utonął”. Robi listę: nowi znajomi, randki, imprezy, pływanie. Nawet upatrzyła sobie chłopaka. Jeśli zacznie z nim chodzić, wszyscy zobaczą, że z Paige już wszystko w porządku. A Ryan podoba jej się od dawna…
Ale musi usiąść w jednej ławce z miłym dziwakiem Maxem, kuzynem Ryana, który jest nowy w ich szkole. Jej plan zaczyna się komplikować…
 •••
„Pojedynek” Marie Rutkoski 18 listopada 2015
Tytuł oryginału: The Winner’s Curse
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: Niezwyciężona #1
Liczba stron: 380
Gatunek: Fantastyka/Youn Adult
Opis:
Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…
Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.
"Pojedynek" to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?
 •••
„Księga wyzwań Dasha i Lily” Rachel Cohn, David Levithan  18 listopada 2015
Tytuł oryginału: Dash & Lily Book of Dares
Wydawnictwo: Bukowy Las
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 312
Gatunek: Young Adult
Opis:
Pełna wdzięku romantyczna historia z książkami, przedświąteczną gorączką i bożonarodzeniowym Manhattanem w tle.
„W środku znajdziesz wskazówki. Jeśli chcesz je poznać, przewróć stronę. Jeśli nie – proszę, odłóż notatnik na półkę”. Zainspirowana przez szczęśliwie zakochanego brata, szesnastoletnia Lily zostawia czerwony notatnik pełen wyzwań na ulubionej półce w swojej ulubionej księgarni. Notes czeka na odpowiedniego chłopaka, który odważy się podjąć grę. Ciekawski, ironiczny, lekko cyniczny Dash nie boi się zagadek - Księga Wyzwań staje się dla niego odskocznią od codzienności, której nieświadomie szukał.
Dash i Lily urządzają podchody na wielką skalę - szukają notesu (i siebie) po całym Manhattanie. Podczas gry zaczyna rodzić się uczucie. Tylko czy na żywo zrobią na sobie równie dobre wrażenie, co na papierze? To może okazać się największym wyzwaniem...
 •••
„Rozkaz zagłady” James Dashner 18 listopada 2015
Tytuł oryginału: The Kill Order
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Seria: Więzień labiryntu #0.5
Liczba stron: 420
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady…
„Rozkaz zagłady” to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii „Więzień labiryntu”, która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie.
Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy „Więźnia labiryntu” czekają na kolejną porcję odpowiedzi na wiele pytań.
Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata? Jakie pułapki tym razem przygotował dla czytelników James Dashner?
„Rozkaz zagłady” to pełen nieustającej akcji i trzymający w napięciu do ostatniej strony czwarty tom cyklu „Więzień labiryntu”, który jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika tej serii.
Sądzili, że koniec świata już nastąpił.
Zanim powstał Dreszcz, zanim zbudowano Strefę, zanim Thomas znalazł się w Labiryncie, rozbłyski słoneczne wypaliły powierzchnię Ziemi, zabijając większość populacji globu.
Najgorsze dopiero nastąpi.
Mark i Trina byli tam, gdy to się stało. Przetrwali. Ale teraz wśród ocalałych szerzy się wirus. Wirus, który sprawia, że ludzie wpadają w morderczy szał. Nie ma leku. Nie ma dokąd uciekać. Są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy ocaleli – jeśli uda im się przeżyć. Bo w tym nowym, spustoszonym świecie każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.
Koniec to zarazem początek.
 •••
„Złoty syn” Pierce Brown 19 listopada 2015
Tytuł oryginału: Golden Son
Wydawnictwo: Drageus 
Seria: Red Rising
Liczba stron: 432
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem.
Darrow au Andromedus, sławny absolwent Instytutu Marsa, wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję – próbuje osłabić Złotych tyranów od wewnątrz i obalić ich bezwzględne rządy nad ludzkością. Wydaje się, że jest już blisko osiągnięcia celu, gdy ponosi klęskę. Świat Złotych gardzi przegranymi i spycha ich na dno bez litości. Nie ma tu przyjaźni, lecz tylko sojusze – dawni bracia stają się wrogami, a śmiertelni wrogowie aliantami. Darrow boleśnie się o tym przekona.
Czy uda mu się podnieść? Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy też stanie się potworem jak inni i polubi okrucieństwo, w którym nauczył się żyć?
 •••
„Wieczna więź” Abrodi Ashton  – 25 listopada 2015
Tytuł oryginału: Everbound
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Seria: Podwieczność #2
Liczba stron: 400
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Opis:
Nikki Beckett mogła jedynie patrzeć, jak jej chłopak, Jack, poświęca się, by uratować jej życie, na wieczność zajmując jej miejsce w Tunelach Podwieczności. Ten dług powinien być jej. Teraz żyje pożyczonym życiem i nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z poczuciem winy. A każdej nocy Jack pojawia się w jej snach – zagubiony, zdezorientowany i coraz słabszy. Nieważne jak bardzo sięga po jego dłoń, nigdy jej nie znajduje.
Zdesperowana, by znaleźć odpowiedzi, Nikki zwraca się do Cole’a – nieśmiertelnego, który chce uczynić ją swoją królową…i który jest ostatnią osobą skłonną jej pomóc. Nikki jednak porusza jego serce i Cole zgadza się jej pomóc w jedyny sposób, w jaki może: osobiście zabierając ją do Podwieczności.
Nikki, Cole i Max, członek zespołu Cole’a, schodzą do Podwieczności jedynie po to, by przekonać się, że ich podróż będzie o wiele trudniejsza niż oczekiwali… i śmiertelnie groźna. Od Jeziora Krwi i Winy po zwodnicze sztuczki Syren i niepokonane mury ognia i skał, cała trójka znajdzie niejeden powód, by poddać się i zawrócić. Jednak Nikki przysięgła, że nie spocznie, póki nie uratuje Jacka. Nawet, jeśli oznacza to poświęcenie z jej własnej strony.
•••
"Pozwól mi pragnąć” J. Lynn - 26 listopada 2015
Tytuł oryginału: Forever with You
Wydawnictwo: Amber
Seria: Czekam na Ciebie #5
Liczba stron: 304
Gatunek: New Adult/Romans
Tłumaczenie: Małgorzata Stefianiuk
Opis:
Powieść z cyklu rozpoczętego fenomenem wydawniczym "Zaczekaj na mnie".
Dwoje niezależnych ludzi. I jedna noc, która odmieni ich życie…
Stephanie wierzy w miłość, choć nigdy jej nie przeżyła. Wierzy, że gdzieś jest, na pewno. I ma nadzieję, że kiedyś ją spotka. Tymczasem jej życie wypełnia praca i romanse z przystojnymi facetami. Ale Nick to ktoś więcej niż przystojny facet. Połączy ich tajemnica. Zwiąże nadzieja na przyszłość, o jakiej Stephanie nigdy nie marzyła. A rozdzieli tragedia.
Nick pod maską pewnością siebie ukrywa przeszłość, o której nikt nie powinien wiedzieć. Spotkanie ze Stephanie zmienia wszystko. Burzy mury, które chroniły go przed związkami i zobowiązaniami. A ona stawia je na nowo, by nie dopuścić do siebie bólu. Ale czy teraz może się cofnąć, kiedy jest tą jedyną, której kiedykolwiek pragnął?
•••
Większość z wymienionych przeze mnie propozycji mnie interesuje - jedne mniej, drugie bardziej. Aczkolwiek z funduszami jest kiepsko, dlatego będę musiała się mocno ograniczyć. Najbardziej chcę przeczytać "Imperium ognia" - ta książka chodzi za mną od momentu ukazania się w USA. Straszne nie mogę się doczekać aż ją przeczytam. Poza tym na pewno sięgnę po "Pojedynek" oraz "Rozkaz zagłady". Reszta musi obejść się na razie smakiem. 

A Wy widzicie coś dla siebie?

12 komentarze

 1. playlist... właśnie do mnie jedzie ;D
  Pozdraiwam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze wszystkich tych zapowiedzi najbardziej interesuje mnie nowa powieść Harper Lee oraz prequel trylogii Dasnera :) Swoją drogą wydawnictwo Papierowy Księżyc dosyć długo kazało mi czekać na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym miesiącu nie czekam na tyle książek, co w ubiegłym, ale i tak jest ich dość sporo ;) (m.in. ''Podaruj mi miłość'', ''Imperium ognia'', ''Pojedynek'')

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie umiem się doczekać ,,Playlist for the Dead. Posłuchaj a zrozumiesz" i ,,Podaruj mi miłość". Coś czuję, że ten listopad będzie udany ^^
  Pozdrawiam i zapraszam na http://jeszcze-jedna-ksiazkoholiczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Prequel Więźnia Labiryntu na pewno będzie miał kolejnego czytelnika ♥

  Pozdrawiam,
  Księgarz Cmentarny

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę kilka pokus dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej intryguje mnie "Playlist for the dead". A "Podaruj mi miłość" też w jakiś sposób mnie ciekawi, ale mam wrażenie, że będzie to drugie "W śnieżną noc".
  Przy okazji, chciałabym Cię poinformować, że nominowałam Cię do Tagged Book TAG:
  http://przystanek-bookstock.blogspot.com/2015/11/tagged-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogę się doczekać aż dostanę w swoje ręce "playlist for the dead", wydaje się to inne od pozostałych młodzieżówek.


  http://niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym miesiącu czekam na "Podaruj mi miłość" i "Playlist..." juz nie mogę się doczekać ♥

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/?m=0

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie kuszą opowiadania od Wydawnictwa Otwartego. Ta okładka... jest bardzo intrygująca!
  Poza tym mam ochotę na coś lekkiego, więc czekam na tę pozycję najbardziej.

  askier-pisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mnie ciekawi Playlist for the dead, na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń