Nowości wydawnicze - MAJ 2017

12:12

Hej!
Maj przychodzi do nas z wieloma ciekawymi nowościami, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić Wam subiektywne zestawienie najciekawszych tytułów. Zebrało się ich 16 :D
Na co ja czekam najbardziej? Oczywiście na Colleen Hoover i "Confess" - już myślałam, że nigdy nie doczekam się premiery tej książki. Jak mi się spodoba, to może obejrzę serial. Na razie mnie do niego nie ciągnie, ale może mi się przestawić w głowie po książce ;) 
Poza tym bardzo chcę przeczytać trzeci tom "Promyczka" czyli "Franco", bo poprzednie dwie części były naprawdę świetne. 
Kolejną kontynuacją, na którą czekam jest "Żerca", czyli trzeci tom serii "Kwiat paproci". Nie jestem pewna czy to jest ostatni tom cyklu, czy jeszcze nie - wie ktoś? 
Sanderson to zawsze moje Must Have i Must Read, dlatego nie mogłam przejść obojętnie koło drugiego tomu serii "Alcatraz kontra bibliotekarze". Kości skryby" już 24 maja :D
Przejdźmy dalej - nie mogę się doczekać kolejnej książki Kasie West, czyli "Chłopaka z innej bajki" - jak najdzie mnie ochota na lekką, słodką młodzieżówkę, to będzie jak znalazł. 
Na premierę "Tysiąca odłamków ciebie" czekałam od czasu amerykańskiego wydania, czyli jakieś 3 lata i w końcu jest :D Mam nadzieję, że te liczne pozytywne opinie na amerykańskim Booktoobie sprawdzą się i w moim przypadku. 
Następną młodzieżówką, która bardzo mnie zaciekawiła jest "Tysiąc pocałunków", bo ma fajny opis ;)
I na koniec zostawiłam coś jakże odmiennego, bo książkę historyczną ;P No dobrze, może nie do końca, bo jest to połączenie fikcji literackiej z historycznymi wydarzeniami. Brytania, V wiek, legendy arturiańskie czyli "Zimowy monarcha" Cornwella. Jest to drugie wydanie, ale dopiero teraz się nim zainteresowałam. Trochę się obawiam, czy wciągnie mnie ta historia, ale jestem gotowa zaryzykować :) 
Nie wiem jak Wy, ale ja będę bankrutem ;)
Poniżej bardziej szczegółowo o każdej z książek + kilka innych tytułów, które być może zwrócą waszą uwagę: 

Życie na wynos Olga Rudnicka   09 maja 2017
Tytuł oryginału:  Życie na wynos
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Emilia Przecinek #2
Liczba stron: 368
Gatunek:  Sensacja/Kryminał
Opis:
Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają, żeby chodziła na randki, a obie starsze panie, no cóż, jak to one, włażą z butami, gdzie tylko się da. W takiej sytuacji można albo załamać się nerwowo, albo popełnić morderstwo.
Mimo niesprzyjających okoliczności Emilia postanawia odmienić swoje życie. Nie jest to łatwe, gdyż mężczyźni, których spotyka, absolutnie nie przypominają wspaniałych bohaterów jej powieści.
Pech chce, że teściowa pisarki łamie nogę. Unieruchomiona na wózku, zaczyna obserwować sąsiadów, co okazuje się zajęciem na pełen etat, a nawet dwa, gdyż nie wszystko można zobaczyć przez okno, niektóre rzeczy trzeba podsłuchać. Przed wścibskimi staruszkami nic się nie ukryje. Ani kochanka o czerwonych włosach, ani skłonna do awantur żona, ani leżący w piwnicy trup, którego znajduje Emilia.

Żerca Katarzyna Berenika Miszczuk   10 maja 2017
Tytuł oryginału: Żerca
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: Kwiat paproci #3
Liczba stron: 464
Gatunek: Fantastyka
Opis:
Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni! Kolejny – i nie ostatni – tom bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci".
Gosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).

Confess  Colleen Hoover -  10 maja 2017
Tytuł oryginału: Confess
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 352
Gatunek: Romans
Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Opis:
Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET 
PRAWDĘ 
MIŁOŚĆ 
Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...
Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe.


Pan ciemnego lasu Lian Hearn   10 maja 2017
Tytuł oryginału: Lord of the Darkwood / The Tengu's Game of Go
Wydawnictwo: MAG
Seria: Opowieść o Shikanoko #2-3
Liczba stron: ?
Gatunek: Fantastyka
Tłumaczenie: Anna Reszka
Opis:

Na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i pól bitewnych przygoda, która rozpoczęła się w "Cesarzu ośmiu wysp", zmierza ku pasjonującemu zakończeniu w "Panu Ciemnego Lasu", drugiej części "Opowieści o Shikanoko" Lian Hearn.
Prawowity władca znika. Shikanoko zostaje skazany na życie wyrzutka w Ciemnym Lesie, pół człowieka, pół jelenia. Jednak potężni panowie, którzy teraz rządzą Ośmioma Wyspami, stają się ofiarami podejrzliwości i choroby, a królestwo pustoszą susze i głód. Jedynie Shikanoko może przynieść krajowi uzdrowienie, osadzając na Lotosowym Tronie prawdziwego cesarza. A tylko jedna osoba może sprowadzić go z Ciemnego Lasu...

„Dla niej wszystko” Alexa Riley   10 maja 2017
Tytuł oryginału: Everything for Her
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Seria: For Her #1
Liczba stron: 300
Gatunek: Romans
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Opis:
Pierwsza „pełnowymiarowa” powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: „Our most obsessed hero EVER!”.
Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku.
Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć.
Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie.
Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę.
A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…

„Lirogon” Cecelia Ahern   10 maja 2017
Tytuł oryginału: Lyrebird
Wydawnictwo: Akurat
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 320
Gatunek: Obyczajowa/Romans
Opis:
W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? „Lirogon“ to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas.

„Deniwelacja” Remigiusz Mróz 10 maja 2017
Tytuł oryginału: Deniwelacja
Wydawnictwo: Filia
Seria: Trylogia z komisarzem Forstem #4
Liczba stron: 496
Gatunek: Kryminał/Sensacja
Opis:
Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…

Wiatrodziej Susan Dennard   10 maja 2017
Tytuł oryginału: Windwitch
Wydawnictwo: SQN
Seria: Czaroziemie #2
Liczba stron: 400
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Opis:
Na kontynencie podzielonym pomiędzy trzy imperia żyją ludzie, którzy urodzili się z czarodziejstwem. Magiczne umiejętności odróżniają ich od innych, są przekleństwem. Nubreveńskie ulice nawiedza tajemniczy, ale z całą pewnością groźny człowiek, nieustannie ukrywający się w cieniach. W niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie, a porzucane ciała zaczynają powstawać z martwych. Drugi tom cyklu Czaroziemi skupia się na postaci Merika – przebiegłego pirata, charyzmatycznego księcia i znakomitego czarodzieja.
Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął jego okręt. Za wszystkim stoi jego siostra, Vivia, która za wszelką cenę chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Czy wiatrodziej wyjdzie z tego starcia cało? Czaroziemie opanowuje wojna. Nubreveni pokładają nadzieję w tajemniczej postaci – Furii, ale Vivia nie ma zamiaru w nią uwierzyć.

„Tysiąc odłamków ciebie” Claudia Gray 10 maja 2017
Tytuł oryginału: A Thousand Pieces of You
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Firebird #1
Liczba stron: 366
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Opis:
Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Margueritezostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.
Margueritenie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.

„Chłopak z innej bajki” Kasie West    10 maja 2017
Tytuł oryginału: The Distance Between Us
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 352
Gatunek: Young Adult
Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Opis:
Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

„Tysiąc pocałunków” Tillie Cole 17 maja 2017
Tytuł oryginału: A Thousand Boy Kisses
Wydawnictwo: Filia
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 400
Gatunek: Young Adult/Romans
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Opis:
Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…
Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. 
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

Królewska klatka Victoria Aveyard   24 maja 2017
Tytuł oryginału: King's Cage
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Seria: Czerwona królowa #3
Liczba stron: 568
Gatunek: Young Adult/Fantastyka
Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko
Opis:
Trzeci tom bestsellerowej serii „Czerwona Królowa”.
Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Kości skryby Brandon Sanderson   24 maja 2017
Tytuł oryginału:  Alcatraz Versus the Scrivener’s Bones
Wydawnictwo: Iuvi
Seria: Alcatraz kontra Bibliotekarze #2
Liczba stron: ?
Gatunek:  Fantastyka/Young Adult
Opis:
Alcatraz Smedry wraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który jednak wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Aha, jest przy nim jego najlepsza przyjaciółka Bastylia – po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć.
A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą złodziei dusz, Skrybami.
Czy Alcatraz i jego przyjaciele zdołają uratować dziadka Smedry’ego i ujść z życiem?

„Gniazdo” Maria Dahvana Headley  24 maja 2017
Tytuł oryginału: Aerie
Wydawnictwo: Galeria Książki
Seria: Magonia #2
Liczba stron: ?
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Opis:
Niezwykła kontynuacja cieszącej się uznaniem krytyków Magonii autorstwa Marii Dahvany Headley opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej. 
Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat.
Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi. 
Jason, obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo, popełnia straszliwy błąd, a ona staje się zbiegiem w Magonii, gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej, żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.
Ta książka – opowiedziana charakterystycznym dla Marii Headley językiem, w którym pobrzmiewają głosy Johna Greena i Neila Gaimana – z pewnością ucieszy wszystkich czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na powrót do magicznego świata Magonii.

„Franco” Kim Holden   24 maja 2017
Tytuł oryginału: Franco
Wydawnictwo: Filia
Seria: Promyczek #3
Liczba stron: 400
Gatunek: New Adult
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Opis:
Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. 
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?

„Zimowy monarcha” Bernard Cornwell  – 24 maja 2017
Tytuł oryginału: The Winter King: A Novel of Arthur
Wydawnictwo: Otwarte
Seria: Trylogia arturiańska #1
Liczba stron: 608
Gatunek: Historyczna/Fantastyka
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Opis:
„Zimowy monarcha” Bernarda Cornwella mistrzowsko łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w tajemniczych, mrocznych czasach.
Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię.
Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?

Wybraliście coś dla siebie?
A może wypatrujecie premiery innych tytułów?

0 komentarze