Nowości wydawnicze - WRZESIEŃ 2015

12:02

Kilka wybranych przeze mnie nowości września. Najbardziej czekam na Angelfall. Jeszcze tylko kilka dni :) 

"Angelfall. Penryn i kres dni" Susan Ee - 2 września 2015
Tytuł oryginału: Angelfall. End of Days
Wydawnictwo: Filia
Seria: Opowieść Penryn o końcu świata
Tom: 3
Liczba stron:
Gatunek: Fantastyka/YA/Dystopia
Tłumaczenie:  Jacek Konieczny
Opis:
Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
 Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.

"Buntownik" Julie Kagawa - 9 wrzesnia 2015
Wydawnictwo: HarperCollins
 Seria: Talon
Tom: 2
Liczba stron:
Gatunek: fantastyka/YA
Opis:
Samotnie upadną, razem powstaną. Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.

"Ender" Lissa Price - 9 września 2015
Tytuł oryginału: Enders
Wydawnictwo: Albatros
Seria: Starter
Tom: 2
Liczba stron: 400
Gatunek: Fantastyka/YA/Dystopia
Tłumaczenie:  Elżbieta Piotrowska
Opis:
 Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
 Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…

"Ten jeden rok" Gayle Forman - 9 września 2015
Tytuł oryginału: Just One Year
Seria: Ten jeden dzień
Tom: 2
Liczba stron: 368
Gatunek: Romans/ New Adult
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Opis:
Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.
 Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
 „Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.


"Wstyd" Rachel Van Dyken - 9 września 2015
Tytuł oryginału: Shame
Wydawnictwo: Feeria
Seria: Zatraceni
Tom: 3
Liczba stron: 320
Gatunek: New Adult
Opis:
Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości.
 Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.
 Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...
 Ostatni, najmroczniejszy tom serii Zatraceni. Tom, w którym wiele dziewczyn po trudnych przeżyciach odnajdzie siebie.

"Byłam tu" Gayle Forman - 23 września 2015
Tytuł oryginalny:
Wydawca: Bukowy Las
Seria: jednotomowa
 Ilość stron: 368
 Gatunek: YA
Opis:
Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz
Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.
Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach – nie tylko młodych ludzi.

"Dziedzictwo ognia" Sarah J. Mass – 23.09.2015
Tytuł oryginału: Heir of Fire
Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Szklany tron
Tom: 3
Liczba stron: 384
Gatunek: Fantastyka/YA
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Opis:
Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.
 Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?

"Światło, którego nie widać" Anthony Doerr - 23 września 2015
Tytuł oryginału: All the Light We Cannot See
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 640
Gatunek: Obyczajowa
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
Opis:
Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch.
 Pięćset kilometrów na północny wschód od Paryża w Zagłębiu Ruhry mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia.
 Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dwunastoletnia Marie-Laure i jej ojciec uciekają do miasteczka Saint-Malo w Bretanii.
 Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Służy w elitarnym oddziale żołnierzy, który zajmuje się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki splatają się…

"Program. Plaga samobójców" Suzanne Young - 23 września 2015
Tytuł oryginału: The Program
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: Program
Tom: 1
Liczba stron: 500
Gatunek: Fantastyka/YA/Dystopia
Opis:
Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
 Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.


"Restart" Amy Tintera – 23 września 2015
Tytuł oryginału: Reboot
Wydawnictwo: Mag
Seria: Restart
Tom: 1
Liczba stron: 480
Gatunek: Fantastyka/YA
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Opis:
Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
 Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować...


8 komentarze

 1. Wrześniowe premiery są rewelacyjne :-) szczególnie czekam na książki Gayle Forman i Plagę samobójców :-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z niecierpliwością wyczekuję trzeciej części Angelfall :). Do tego jestem zainteresowana ''Pragą samobójców'' i "Wstydem'' :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Restart" mnie interesuje, do tego widzę że wiele osób poleca "Angelfall", więc może poszukam wcześniejszych części :)
  Pozdrawiam,
  http://magiel-kulturalny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej mam ochotę na "byłam tu" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawie wszystkie książki z nadchodzących premier mnie zaciekawiły, a w szczególności "Światło, którego nie widać" :)
  uwielbiamlitery.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. We wrześniu wychodzi mnóstwo ciekawych książek, a ja akurat teraz musiałam sobie obiecać, że przystopuję z kupowaniem książek. I jak tu żyć?

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawie wszystkie książki chcę przeczytać! :) Ender, Wstyd i Program powinnam mieć, czekam niecierpliwie na Dziedziczkę Ognia! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przeczytać dasze części Angelfall, jak na razie przeczytałam pierwszą część i jestem nią zachwycona, po za tym jestem jeszcze zainteresowana Restartem i Enderem :)

  OdpowiedzUsuń