Niekompletne serie #2

13:02

Druga odsłona z serii Niekompletne serie, czyli cykle książek, które nie zostały dokończone przez polskie wydawnictwa. Zapraszam :)

Trylogia "Paranormalność" Kiersten White
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: Fantastyka/Young Adult
Tomy:  1) Paranormalność - wydano
             2) Wygrane marzenia - wydano
             3) Endlessly - nie wydano
Data wydania I tomu: 17 maja 2011
Opis tomu I:
Co to jest paranormalność?
 Evie się nad tym nie zastanawia, choć pracuje dla Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi. I uważa siebie za zupełnie normalną, chociaż żyje wśród paranormali, których kontroluje i wśród których czuje się znakomicie (choć elfy bywają niebezpieczne, wampiry wkurzające, a gremliny tępe).
 Nagle w zupełnie normalnym świecie Evie pojawia się zupełnie niesamowity chłopak – i wywraca go do góry nogami. Wszystko, w co Evie wierzyła, może okazać się kłamstwem. A niebezpieczeństwo, jakie zawiśnie nad paranormalami, może zagrozić jej samej – i jej uczuciu do tajemniczego Lenda…
 No to tyle jeśli chodzi o normalność…

Dylogia "Anna we krwii" Kendare Blake
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Fantastyka/ Young Adult
Tomy: 1) Anna we krwii - wydano
            2) Girl of nightmares - nie wydano
Data wydania I tomu: 12 kwietnia 2012
Opis tomu I:
Cas Lowood odziedziczył po ojcu niezwykły zawód: zabija umarłych.
 Ojciec chłopaka został w makabryczny sposób zamordowany przez ducha, którego sam miał uśmiercić. Teraz, uzbrojony w sztylet athame, Cas podróżuje po całym kraju ze swoją matką-czarownicą i potrafiącym wyczuć obecność zjaw kotem. Razem śledzą wątki lokalnych legend, próbując wyplenić co bardziej niebezpieczne upiory ze świata. Gdy przybywają do kolejnego miasta w poszukiwaniu ducha nazywanego przez mieszkańców Anną we Krwi, Cas nie spodziewa się niczego odbiegającego od normy: chce zjawę wyśledzić, zdybać, zabić. Zamiast tego spotyka obłożoną klątwą dziewczynę, istotę z jaką nigdy przedtem się jeszcze nie mierzył.

Trylogia "Świat po wybuchu" Julianna Baggott
WydawnictwoEgmont Polska
Gatunek: Fantastyka/Dystopia
Tomy: 1) Nowa ziemia - wydano
            2) Nowy przywódca - wydano
            3) Burn - nie wydano
Data wydania I tomu: 9 maja 2012
Opis I tomu:
Nowa Ziemia. Pierwszy tom trylogii Świat po Wybuchu. Świat po wielkich eksplozjach. Szesnastoletnia Pressia mieszka w gruzach z innymi zmutowanymi, którzy ocaleli po Wybuchu. Partridge wychował się w sterylnej Kopule pośród nielicznych Czystych. Oboje uciekają. Pressia – przed poborem do militarnej organizacji, Partridge – przed ojcem tyranem. Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi...

Trylogia "BZRK" Michael Grant
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: Fantastyka
Tomy: 1) BZRK - wydano
            2) BZRK: Reloaded - nie wydano
            3) BZRK: Apocalypse - j.w.
Data wydania I tomu: 8 maja 2012
Opis I tomu:
Ta wojna może się skończyć tylko zwycięstwem lub szaleństwem…
 Świat niedalekiej przyszłości.
 Fanatyczni twórcy idei zjednoczenia ludzkości na podobieństwo roju pszczół, bez indywidualnych pragnień i wolnej woli, chcą zaprowadzić w ten sposób powszechny spokój i szczęście.
 Zamierzają przy pomocy nanorobotów opanować mózgi przywódców państw o najlepiej rozwiniętej technologii.
 Ich przeciwnikiem jest BZRK, grupa idealistów, walcząca ze zdradziecką agresją za pomocą biotów, stworzonych z ich DNA w połączeniu z DNA pająków, węży i meduz.
 Niestety, na skutek podstępnego zamachu ginie wynalazca technologii hodowli biotów, w tajemnicy wspierający działania BZRK.
 Jego córka, Sadie, zostaje ciężko ranna w tym samym zamachu, ale ocaleje. BZRK werbuje ją natychmiast do akcji ochrony prezydentów, razem z Noahem, bratem weterana z Afganistanu, członka tajnej grupy, który zwariował po ataku nanorobotów.
 Rozpoczyna się decydujące starcie, niewidzialne dla wszystkich, poza jego uczestnikami.
 Stawką jest przyszłość ludzkości…

Cykl "John Cleaver " Dan Wells
Wydawnictwo: Znak
Gatunek: Fantastyka/Kryminał
Tomy: 1) Nie jestem seryjnym mordercą - wydano
            2) Pan Potwór - wydano
            3) Don't Want to Kill You - nie wydano
            4) The Devil's Only Friend - j.w.
Data wydania I tomu: 9 stycznia 2012
Opis I tomu: 
Miasteczkiem Clayton wstrząsa seria tajemniczych morderstw. To moja obsesja. Muszę się dowiedzieć, kto zabija.
 Mój terapeuta twierdzi, że sam mam cechy seryjnego mordercy. 95% procent seryjnych morderców w dzieciństwie unikało ludzi, podpalało i dręczyło zwierzęta, ale to przecież nie oznacza, że każde pokręcone dziecko wyrasta na zabójcę, prawda?
 John Cleaver, lat 15, diagnoza: antyspołeczne zaburzenia osobowości/ obsesyjnie zainteresowany seryjnymi mordercami/ może być niebezpieczny.
 Nie jestem seryjnym mordercą. Ale mógłbym nim być.


Strasznie nie lubię niedokończonych serii. Kontynuuje czytanie ich nawet wtedy, kiedy średnio mi się podobały. Z wyżej wymienionych najbardziej żałuję, że nie wyszedł 3 tom serii Świat po wybuchu, bo była naprawdę ciekawa i z chęcią poznałabym zakończenie tej historii. A Wy żałujecie braku kontynuacji, którychś z wyżej wymienionych cykli? Za miesiąc nowe zestawienie. Zapraszam :)

0 komentarze