RECENZJA: Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes

20:09


Jojo Moyes - Zanim się pojawiłeś


 Autor: Jojo Moyes

Tytuł oryginału: Me Before You

Liczba stron: 384

Wydawnictwo: Świat Książki

Data wydania: 11/09/2013


Moja ocena: ★★★★★
OPIS:
Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak Emma i Dex z Jednego dnia. Powieść, której warto poświęcić popołudnie na kanapie z garścią chusteczek.
 "Independent on Sunday"
 Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek.
 "Elle"
 Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do rzęs.
 "Marie Claire"
 Autorka „Ostatniego listu od kochanka” o sile miłości dwojga ludzi wyrzuconych poza nawias życia.
 Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.
 Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

RECENZJA:
Po książkę sięgnęłam głównie ze względu na opis, który mnie zaciekawił. Z autorką nie miałam wcześniej styczności.
Jednak opis jest bardzo powierzchowny, niedokładny i nie odwzorowuje dobrze treści. Może to i dobrze, bo gdyby zdradzał więcej to prawdopodobnie nie skusiłabym się na tą powieść.
Główna bohaterka 26letnia Lou Clark nie ma łatwego życia. Z dnia nadzień traci pracę w kawiarni, co bardzo uszczupla budżet jej rodziny i komplikuję i tak ciężkie życie. Na szczęście bardzo szybko znajduję zatrudnienie u Traynorów. Ma dotrzymywać towarzystwa sparaliżowanemu mężczyźnie, zamożnemu, wykształconemu, kochającego podróże, prowadzącemu przed wypadkiem bardzo aktywne życie, przez co nie potrafi on pogodzić się ze swoją niepełnosprawnością. Można by pomyśleć, że jest to kolejny łzawy romans, ale nic bardziej mylnego.
Oczywiście jest to książka niezwykle wzruszająca, poruszająca, ale głównie traktująca o trudnych wyborach oraz o akceptacji decyzji podejmowanych przez innych. Mimo ponurej tematyki, książkę czyta się ekspresowo i trudno się od niej oderwać.

0 komentarze