RECENZJA: Prawie jak gwiazda rocka - Matthew Quick

17:58

Matthew Quick - Prawie jak gwiazda rocka
 Autor: Matthew Quick
Tytuł oryginału: Sorta Like a Rock Star
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 08/11/2015


Moja ocena: ★★★★★
OPIS:
Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!
"Prawie jak gwiazda rocka", to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.RECENZJA:
„Prawie jak gwiazda rocka” jest trzecią pozycją tego autora, która miałam przyjemność przeczytać. Po „Poradniku pozytywnego myślenia” oraz „Niezbędniku obserwatorów gwiazd” miałam spore oczekiwania.
Książkę czyta się niesamowicie szybko, lekko i przyjemnie. Aczkolwiek nie jest ona wolna od dramatów i wydarzeń, które ściskają za serce i niesamowicie wzruszają.
W powieści poznajemy losy siedemnastoletniej Amber Appleton, która jest bardzo nietuzinkową i niebanalną dziewczyną. Optymizmem zaraża wszystkich dookoła, ma masę przyjaciół, którzy zrobią dla mniej wszystko, bezgranicznie wierzy w Boga. Wszędzie jej pełno. Udziela się w wielu organizacjach i stowarzyszeniach. Jednym słowem jeszcze nie spotkałam się w żadnej powieści z tak otwartą i pełną życia bohaterką. Jest to tym bardziej niezwykłe gdyż los nie szczędzi jej cierpienia. Bezdomność, problemy z matką to tylko kilka z jej zmartwień.
„-Ojcze, Chee?- Tak, Amber?- Dlaczego Bóg pozwala, by dobrym ludziom przytrafiały się straszne rzeczy?- Nie wiem

Jest to książka o sile przyjaźni oraz o tym by się nie poddawać i walczyć o lepszy jutro. Idealna pozycja na poprawę nastroju i przywrócenie wiary w ludzi.

0 komentarze