Nowości wydawnicze - LIPIEC 2018

16:04

Hej :D
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną partią nowości! Nie ma to jak nowe książki do czytania – w końcu nasze listy są tak krótkie ;) Jeśli chodzi o mnie, tym razem nie interesuje mnie zbyt wiele. Uff! Na pewno kiedyś przeczytam najnowszą powieść pana Sebastiana Fitzeka „Noc ósmą” i ewentualnie „Zbudzone furie” Morgana, ale w przypadku tej drugiej wszystko zależy od tego czy pierwszy tom mi się spodoba – a nawet go jeszcze nie zaczęłam ;P Przemilczmy to uchybienie ;)
Oto wybrane przeze mnie nowości wydawnicze lipca:

„Zbudzone furie” Richard Morgan   4 lipca 2018
Tytuł oryginału: Woken Furies
Wydawnictwo: Mag
Seria: Takesi Kovacs #3
Liczba stron: 624
Gatunek: Science Fiction
Tłumaczenie: Marek Pawalec
Opis:
Takeshi Kovacs wrócił do domu. Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.
Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.
Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą.
Wokół jest pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.

„Wszystkie dobre rzeczy” Clare Fisher 4 lipca 2018
Tytuł oryginału: Alle the good things
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 384
Gatunek: Kryminał/Obyczajowa
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska
Opis:
Dwudziestojednoletnia Beth jest w więzieniu. Zrobiła coś tak złego, że nie zasługuje na to, by jeszcze kiedykolwiek poczuć się dobrze.
Jednak jej terapeutka, Erika, nie zamierza spisywać Beth na straty. Prosi dziewczynę o sporządzenie listy wszystkich dobrych rzeczy w jej życiu. Skazana zaczyna odtwarzać swoją historię, począwszy od wspólnego milczenia z Przybranym Tatą Nr 1, przez flirtowanie w kinie w środy z Orange, aż po moment, kiedy pierwszy raz poczuła zapach główki swojego dziecka. Ale pod koniec historii Beth musi skonfrontować się z tą złą rzeczą, którą zrobiła…
Jaka prawda kryje się za zbrodnią, której się dopuściła? I czy każdy, nawet najbardziej zły człowiek, zasługuje na szansę, by się zmienić?

„Coraz głębiej” Laura Lippman 4 lipca 2018
Tytuł oryginału: Wilde Lake
Wydawnictwo: Marginesy
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 368
Gatunek: Thriller/Kryminał
Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Opis:
Louisa Brant, nowa prokuratorka okręgowa, ma ogromne ambicje. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę i przygotowuje się do procesu, natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata, AJ. Kiedy Louisa miała dziesięć lat, AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka z zarzutów. Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne?
Pogrążając się coraz głębiej w przeszłości, Louisa musi stawić czoło zaskakującym odkryciom. Prawo, które stanowiło do tej pory fundament jej życia, okazuje się zawodne i nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Louisa po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać całej prawdy. I że czeka ją najtrudniejszą w życiu decyzja.

Tylko twój Vi Keeland 6 lipca 2018
Tytuł oryginału: Belong To You
Wydawnictwo: Kobiece
Seria: Cole #1
Liczba stron: 320
Gatunek: Romans/Erotyk
Opis:
Gorący playboy i milioner, który może być kimś więcej niż tylko letnim romansem
To miał być wymarzony miesiąc miodowy. Turkusowa woda, spacery w blasku księżyca, gorące słowa i gorące chwile z ukochanym mężczyzną. Do pięknego obrazka zabrakło tylko… pana młodego.
Sydney zerwała z narzeczonym dwa miesiące przed wymarzonym ślubem. Nie zamierza jednak rezygnować z miesiąca miodowego i wyrusza z przyjaciółką na wakacje.
Na miejscu poznaje Jacka, z którym spędza kilka upojnych i niezobowiązujących chwil. Sydney nie spodziewa się, że letni flirt przerodzi się w coś więcej. Jednak Jack jest typem faceta, o którym niełatwo zapomnieć.

„Hashtag” Remigiusz Mróz 18 lipca 2018
Tytuł oryginału: Hashtag
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 424
Gatunek: Thriller/Kryminał
Opis:
Jedna przesyłka zmieniła jej życie
"Twoja paczka już na ciebie czeka!" – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu.
Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…
Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…

„Love & Gelato” Jenna Evans Welch 18 lipca 2018
Tytuł oryginału: Love & Gelato
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 328
Gatunek: Young Adult
Tłumaczenie: Donata Olejnik
Opis:
Lina wyruszyła do Włoch tylko po to, by wypełnić wolę umierającej mamy i poznać swego ojca. Cóż to jednak za ojciec, skoro nie było go w jej życiu przez szesnaście lat! Dziewczyna marzy tylko o jednym – o powrocie do USA. Niespodziewanie w jej ręce trafia pamiętnik mamy i Lina zaczyna odkrywać magiczny świat romansów, włoskich dzieł sztuki i sekretnych kulinarnych receptur… W towarzystwie uroczego Rena rusza śladami mamy i ujawnia długo skrywaną rodzinną tajemnicę. Jak się okaże, nic nie jest takie, jakim się wydawało. Nawet ona sama…

„Noc ósma” Sebastian Fitzek 19 lipca 2018
Tytuł oryginału: AchtNacht
Wydawnictwo: Amber
Seria: jednotomowa
Liczba stron: 336
Gatunek: Thriller
Tłumaczenie: Barbara Tarnas, Krzysztof Żak
Opis:
FITZEK poraża i przeraża...
Uważaj: to może zdarzyć się naprawdę.
Każdemu... Tobie też!
Jest ósmy dzień ósmego miesiąca roku. Ósma wieczór. Masz cały kraj wrogów. Czy przeżyjesz Noc Ósmą?
Wyobraź sobie internetową loterię, w której każdy może zgłosić najbardziej znienawidzoną osobę. Ósmego sierpnia zostanie wylosowany jeden człowiek. Przez całą noc będzie on wyjęty spod prawa. Każdy może go bezkarnie zabić. I dostanie za to nagrodę - dziesięć milionów euro.
Uwaga: to dzieje się naprawdę.
Masowy eksperyment psychologiczny wymknął się spod kontroli.
A wylosowano twoje nazwisko...

„Everlife. Wieczne życie” Gena Showalter 20 lipca 2018
Tytuł oryginału: Everlife
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Seria: Wieczne życie #3
Liczba stron: 464
Gatunek: Young Adult/Fantastyka
Tłumaczenie: Jacek Żyławnik
Opis:
W tym świecie umierasz po to, by zyskać nieśmiertelność
Siedemnastoletnia Ten Lockwood wybrała po śmierci życie w świecie rządzonym przez Trojkę – samozwańczych strażników sprawiedliwości i równości. Jej ugrupowanie od lat toczy wojnę z Miriadą, mroczną krainą, w której emocje zawsze biorą górę nad logiką.
Kiedy Ten poznaje Killiana, stronnika Miriady, powinna potraktować go jak wroga, odczuć pielęgnowaną od pokoleń nienawiść. Jednak miłość okazuje się silniejsza. Młodzi postanawiają połączyć siły, położyć kres wojnie i zjednoczyć obie krainy. Czeka ich droga pełna mroku i bólu, ale wiara, że odnajdą radość i światło, dodaje im sił.

Tym razem nie ma tego zbyt wiele. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W końcu nadgonię zaległości, których sporo mi się nazbierało.
A wy czekacie na którąś z lipcowych premier?

0 komentarze