Niekompletne serie #1

21:43

Poniżej spis serii, które nie zostały wydane w całości przez polskie wydawnictwa. Co miesiąc zestawienie 5 serii.Trylogia "Las zębów i rąk" - Carrie Ryan
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Gatunek: Fantastyka/Dystopia
Tomy: 1) Las zębów i rąk - wydano
            2) Śmiercionośne fale - wydano
            3) Miejsca ciemne i puste - nie wydano
Data wydania tomu I: 20 kwietnia 2011
Opis tomu I: 
W świecie Mary istnieją proste prawdy.
 Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.
 Strażnicy chronią i służą.
 Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.
 Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk.
 Ale prawda staje się złudna, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników.
 Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary zdobywa wiedzę o Nieuświęconych.
 Teraz musi wybrać pomiędzy mieszkańcami wioski a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. Musi też stawić czoła koszmarom Lasu Zębów i Rąk.
 Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć?


Cykl "Ukryte" Kimberly Derting
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: Fantastyka/Kryminał
Tomy: 1) Ukryte - wydano
            2) Desires of the Dead - nie wydano
            3) The Last Echo - j.w.
            4) Dead Silence - j.w.
Data wydania tomu I: 09 marca 2011
Opis tomu I: 
„Romans i tajemnica opisane w tej książce tak mnie pochłonęły, że nie wiedziałam: wstrzymywać oddech czy krzyczeć. Wiedziałam jednak, że nie zabiorę się do żadnej pracy, póki nie doczytam do końca.„
 Melissa Marr
 Violet musi sobie poradzić z dwoma poważnymi problemami: Jayem, przyjacielem z dzieciństwa, do którego czuje coś więcej, niż powinna, oraz swoim mrocznym, sekretnym darem. Tymczasem seryjny zabójca terroryzuje miasteczko. Giną kolejne dziewczyny. Violet uświadamia sobie, że tylko ona, dzięki swemu niezwykłemu talentowi, może powstrzymać mordercę. Z pomocą przychodzi jej Jay – nie chce, aby dziewczynie cokolwiek się stało. Młodzi zbliżają się do siebie. Także morderca jest coraz bliżej…


Trylogia "Żelazny kodeks" Caitlin Kittredge
Wydawnictwo: Jaguar
Gatunek: Fantastyka/Dystopia
Tomy: 1) Żelazny cierń - wydano
            2) The Nightmare Garden - nie wydano
            3) The Mirrored Shard - nie wydano
Data wydania I tomu: 4 kwietnia 2012
Opis tomu I:
Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii Lovecrafta.
 W świecie maszyn, parowych silników i potężnych mostów, Aoife (EE-fah) czeka, aż nekrowirus, który przemienił w szaleńców jej najbliższą rodzinę, dosięgnie także i ją. Nie ma ucieczki przed śmiertelną chorobą... Póki jednak Aoife może samodzielnie myśleć, póki krew w jej żyłach płynie, dziewczyna uczy się wymarzonego fachu w szkole inżynierów.
 Pewnego dnia Aoife dostaje list od brata, w którym ten prosi ją o pomoc. Conrad uciekł z domu zaraz po szesnastych urodzinach i słuch po nim zaginął. Dziewczyna, w towarzystwie przyjaciela, Cala oraz dziwnego przewodnika, Deana, wyrusza do domu swego ojca, jedynego miejsca, do którego mógł udać się Conrad, gdy porzucił pogrążającą się w szaleństwie rodzinę. Niebezpieczna wyprawa przynosi Aoife wiedzę. Wiedzę, której posiąść nie powinna i która ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo.


Cykl "Podzieleni" Neal Shusterman
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Gatunek: Fantastyka/Dystopia
Tomy: 1) Podzieleni - wydano
            2) UnWholly  - nie wydano
            3) UnSouled - j.w.
            4) UnDivided - j.w.
Data wydania tomu I: 8 października 2012
Opis tomu I:
Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca, bowiem wszystkie jego części żyją w ciałach innych osób.
 Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów. Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.
 Connor, Risa i Levi – trójka nastolatków oddanych do podzielenia – uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa…
 „Podzieleni” to zapierająca dech w piersiach powieść, która fascynuje i przeraża wstrząsającym światem, który wykreował nam autor.
 Światem, który być może jest bliżej niż nam się wydaje…


Trylogia "Chemiczne światy" Lauren DeStefano
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Fantastyka/Dystopia
Tomy: 1) Atrofia - wydano
            2) Fever - nie wydano
            3) Sever - nie wydano
Data wydania I tomu: 12 lipca 2011
Opis tomu I:
Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku. Rhine, Jenna i Cecily trafiają do ekskluzywnej rezydencji w gaju pomarańczowym, gdzie wszystkie poślubia młody syn właściciela. Serce Rhine bije jednak dla Gabriela, młodego Służącego, który zaryzykuje wszystko, by pomóc jej odzyskać wolność. Dziwaczny świat luksusu i piękna, skrywający mroczne sekrety, rozciąga swoje macki, wabi dziewczęta iluzją. Lecz widmo śmierci wciąż krąży wokół nich, niepogodzonych z losem. Liczą na cud, a każdemu z czymś innym się kojarzy prawdziwe życie.

2 komentarze

  1. Ja mam pretensje do Prószyńskiego o przerwanie wydawania "Protektoratu Parasola" Gail Carriger przed ostatnim, piętym tomem. Rozumiem po pierwszym, jeżeli się nie sprzedaje, ale zostawić tak bez zakończenia?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie czytałam tej serii. Teraz nie wiem czy w ogóle po nią sięgnę. Myślę, że wydawnictwa nie wydając kolejnych tomów więcej tracą niż zyskują. Dzięki za komentarz :)

      Usuń